Close

Zamlar kervanına Spotify da katıldı: İşte can yakan fiyatlar

Apple Music ve YouTube Music gibi alternatifler karşısında dünyanın en popüler müzik servisi unvanını korumaya devam eden Spotify’dan ülkemiz için üzücü haber geldi. Spotify Premium fiyatları zamlandı.

Fiyatlara geçmeden önce yeni ücretlerin 2020 yılından itibaren geçerli olacağını belirtmek isteriz. İki ay sonra uygulanacak olan bu zam nedeniyle paketlerde 2 TL ile 6 TL arasında bir artış yaşanacak. En düşük zam öğrenci paketinde olacak.

Bu kapsamda öğrenciler için 6.99 TL olan Premium üyelik ücreti 8.99 TL‘ye yükseliyor. Standart üyelik ücreti ise 13.99 TL’den 17.99 TL seviyesine çıkacak. En büyük fiyat artışı özellikle ülkemizde yoğun ilgi gören aile paketinde görülüyor.

Spotify aile planının 20.99 TL olan aylık ücreti, 26.99 TL‘ye çıkarıldı. Servis fiyat artışı konusunda herhangi bir gerekçe göstermemiş olsa da, oklar geçtiğimiz günlerde detaylarını paylaştığımız Dijital Hizmet Vergisi‘ne çevrildi.

İnternet üzerinden kullanıcılara hizmet sunan teknoloji devleri tarafından devlete ödenecek olan bu vergi, müşterilerin cebinden çıkacak gibi görünüyor. Bu kapsamda Apple Music, YouTube Premium ve YouTube Music Premium gibi servislerinde önümüzdeki dönemde fiyat artışına gitmesi pek şaşırtıcı olmaz.

https://shiftdelete.net/spotify-premium-fiyatlarina-zam-yapti
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.