Close

5G teknolojisi oldukça kısıtlı bir bölgede kullanılıyor olsa da, telefon üreticileri çalışmalarına tüm hızla devam ediyor. Samsung’da amiral gemilerinin yanı sıra Galaxy A71 gibi modeller ile 5G’yi orta segmente taşımaya devam ediyor.

Bu kapsamda geliştirilen modellerden birisi de, Galaxy A71 olacak. SM-A716B model numarasını taşıyan Galaxy A71 güçlü bir donanıma ev sahipliği yapan 5G destekli bir model olacak. Bu model numarası Çin versiyonuna ait.

Samsung Galaxy A71, 5G desteği sunacak

Dünya genelinde satışa sunulması beklenen global versiyon SM-A7160 model numarası taşıyacak. Ancak, ilk önceliğin diğer ülkelere kıyasla daha büyük bir 5G ağına ev sahipliği yapan Çin’e verileceği dile getiriliyor.

Cihazın özellikleri ve tasarımı hakkında şu anda ortaya çıkan bilgiler oldukça sınırlı. Ancak, Samsung’a yakın kaynaklara göre A71 modeline Eylül ayında tanıtımı gerçekleştirilen ve şirketin entegre 5G modeme sahip ilk işlemcisi olan Exynos 980 güç verecek.

8 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci 2.2 GHz hızında çalışan iki adet Cortex A77 ve 1.8 GHz hızında altı adet Cortex A55 çekirdeğine sahip. Grafik tarafında gerekli gücü Mali-G76 MP5 GPU’dan alan işlemci, üzerindeki modem sayesinde teorik olarak 2.55 Gbps indirme ve 1.28 Gbps yükleme hızı sunuyor.

https://shiftdelete.net/samsung-galaxy-a71-geliyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.