Close

Windows Phone’lar için WhatsApp desteği kesiliyor

Windows işletim sistemli telefonlar her ne kadar popülerleşemese de belli bir kullanıcı kitlesine sahipti. Fakat bu kullanıcıların yakında telefon değiştirmesi gerekecek gibi duruyor. Windows Phone WhatsApp desteği kesilecek.

Microsoft, mobil cihaz sektöründe Windows işletim sistemini kullanma denemelerine girişse de, Windows telefonlar kullanıcılar tarafından pek sevilmedi. Oldukça küçük bir kullanıcı kitlesine sahip cihazların Windows 10 Mobile ile daha verimli çalışması bekleniyordu. Fakat Windows 10 Mobile Microsoft’un beklentilerini bile karşılayamadı.

Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemelerine devam ederken, bugün WindowsArea tarafından sızdırılan bilgiler Windows Phone için sonun geldiğini gösterdi. Kullanıcılar eski WhatsApp sürümlerini kullanmaya devam edebilecek olsa da 16 Aralık’tan itibaren WhatsApp, mağazadan kaldırılmış olacak. Herhangi bir indirme ve güncelleme söz konusu olmayacak.

Buna ek olarak bu yılın başında Microsoft da “Windows Phone’ları bırakın, iOS veya Android bir cihaza geçiş yapın.” demişti. Bu yüzden bu süreç pek de şaşırtıcı olmadı. Fakat yine de Windows Phone kullanıcıları bu duruma üzülecek gibi duruyor.

WhatsApp Android 2.3.7, iOS 7 ve önceki sürümler için de desteği kesmişti. Kısa süre içerisinde, iOS ve Android tarafında da desteği kesilen sürümlere yenileri eklenecek gibi duruyor. Microsoft’un mobil cihazlar hakkında farklı planları olduğu konusunda da bazı söylentiler var. Yeni yılda bu planları hep beraber göreceğiz.

https://shiftdelete.net/windows-phone-whatsapp-destegi-bitiyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.