Close

Ozzy Osbourne çalınan gitar için ödül koydu

Dünyaca ünlü heavy metal grubu Black Sabbath’ın solisti Ozzy Osbourne, 1982’de hayatını kaybeden grup arkadaşı Randy Rhoads’un çalınan ilk gitarını bulana 25 bin dolarlık ödül verecek.

Ünlü İngiliz şarkıcı Ozzy Osbourne, heavey metal grubu Black Sabbath’ın 1982’de hayatını kaybeden gitaristi Randy Rhoads’un çalınan gitarı için ödül koydu.

71 yaşındaki müzisyen, Instagram’dn yaptığı çağrıda, eski arkadaşının çalınan gitarıyla ilgili bilgi verene 250 bin dolarlık ödül teklif etti.

1970’lerde kurulan Black Sabbath grubunun solisti Osbourne, Kuzey Hollywood’daki Musonia Müzik Okulu’ndan çalınan gitarla ilgili, “Randy Rhoads’un gitarı Şükran Günü’nde çalındı” dedi.

“AİLESİ İÇİN YERİ DOLDURULAMAZ BİR GİTAR”

Osbourne ayrıca, “Musonia, Randy’nin ölümünden sonra, bundan 37 yıl kadar önce annesi Delores tarafından kuruldu. Okul, onun dünyanın dört bir yanından hayranları için hac yolculuğu gibi bir şeye dönüştü. Okul, Rhoads Ailesi’nin Randy’nin hayatını paylaştığı bir yer oldu. Tahmin edebileceğiniz gibi, Randy’nin çalınan ilk elektronik gitarı gibi bir eşya, aile için yeri doldurulamaz bir şey” ifadesini kullandı.

Randy Rhoads, 1979 yılında katıldığı Black Sabbath grubunda, ölümünün gerçekleştiği 1982 yılına kadar gitar çalmıştı.

Number 1

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.