Close

Twitter’a yüklenen fotoğrafları daha kaliteli olacak

Sosyal medya uygulamalarına gün içerisinde oldukça fazla zaman harcıyoruz. Zamanımızı çok fazla harcadığımız bu uygulamalar da kendilerini geliştirerek bizlere daha fazla özellik sunuyor. Bu uygulamalar arasında yer alan Twitter, tweet atarak fotoğraf paylaşımları yapanlar için yeni bir özellikle karşımıza çıkacak. Twitter üzerinden yüklenebilen fotoğrafların çözünürlüğü hakkında yeni bilgiler var. Twitter yüklenen fotoğrafın çözünürlüğünü bozuyor mu sorusuna yeni bir cevap geldi.

Twitter yüklenen fotoğrafları daha az değiştirecek

Twitter, kendini geliştirerek yoluna devam ediyor. Uzun zaman önce kullanıcılara 140 karakter tweet atma desteği sunan Twitter, şimdi de yüklenilen fotoğrafların çözünürlüğü hakkında yeniliklerde bulunacak. Twitter’da çalışan yazılım mühendisi Nolan O’Brien’ın attığı tweetlere göre, bundan sonra Twitter’ın web sitesinde attığınız fotoğraflar daha az sıkıştıracak. 4096 x 4096 çözünürlüğüne kadar attığınız tweet’ler, herhangi bir değişikliğe uygulamadan kendi formatında korunacak.

Twitter’da çalışan yazılım mühendisinin attığı tweet üzerindeki fotoğrafa baktığımızda, kalitenin son derece yüksek olduğunu görebiliyoruz. Özellikle fotoğraflarını tweet atarak insanlar ile paylaşmayı sevenler için güzel haber olan özellik için ise bazı küçük şartlar var.

Twitter’ın web sitesi üzerinden attığınız fotoğrafların 5 MB boyutundan büyük olmaması gerekiyor. Çözünürlük tarafında ise fotoğrafın 4096 x 4096 çözünürlüğünden büyük olmaması gerekiyor. Bu, iPhone’larda veya 16 MP çözünürlüğe kadar kameraya sahip herhangi bir akıllı telefonda çektiğiniz fotoğrafların kayıpsız bir şekilde tweet atılabileceğini manasına geliyor.

Kullanıcılar için sunulan şartlara baktığımız zaman akıllı telefonları ile fotoğraf çekmeyi sevenler için herhangi bir kısıtlama görülmüyor. Ancak profesyonel fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğrafların, gerek çözünürlük gerek fotoğraf boyutundan dolayı bu özellikten faydalanması çok mümkün olmayacak gibi duruyor.

https://shiftdelete.net/twitter-yeni-ozellik-ile-fotograf-yukleyenleri-sevindirecek
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.