PlayStation Dualshock 4’e, arka buton eklentisi tanıtıldı

Share

Sony, yenilenmiş Dualshock 4 tasarımı hakkında duyuru yayınladı. Yeni ekleme ile birlikte Dualshock daha fazla butona sahip olacak. Ayrıca eklenecek ekran ile birlikte kullanım kolaylığı da sağlanacak. Çok yönlülük ve kolay oyun oynama imkanı sunan yeni Dualshock 4 Arka Buton Eklentisi önümüzdeki sene oyuncularla buluşacak.

Dualshock 4 Arka Buton Eklentisi neler vaat ediyor?

Konsol oyunları dünyasında lider konumda olan Sony, oyuncular için yeni bir kontrol cihazı eklentisi paylaştı. Firma tarafında yapılan duyuruda, Dualshock 4 için geliştirilen eklentinin detayları hakkında bilgi verildi. Kontrol cihazına alttan takılacak olan yeni eklentide 2 adet buton, bir ekran ve kulaklık girişi bulunuyor. Bu butonlar 16 farklı kullanıma ayarlanabiliyor. Ayarlanabilir kullanıma örnek olarak R1, R2, kare veya üçgen örnek gösterildi. Ayrıca ekranın OLED olduğu ve buton olarak kullanılabileceği belirtildi.

“Back Button Attachment” yani “Arka Buton Eklentisi” olarak tanıtılan yeni ürün ile birlikte oyuncuların konsol üzerindeki kullanımı daha kolay hale geliyor. Farklı ayarlamalar yapılmasıyla birlikte oyuncular kendi ihtiyaç duydukları kombinasyonları üretme imkanı yakalayacak. Kombinasyonlar arasında geçiş, OLED ekranın yer aldığı butondan sağlanacak. OLED ekran üzerinde, butonların yönetimi ve Dualshock hakkında bilgiler görüntülenecek.

Ses için de eklentinin alt kısmında 3.5 mm kulaklık girişi bulunacak. Buradan, kulaklık ile ses dinleneceği gibi hoparlöre de ses aktarımı yapılabilecek.

Yapılan duyuruyla birlikte Dualshock 4 Arka Buton Eklentisi fiyatı da belli oldu. ABD’de 29,99 dolar, Kanada’da 39,99 dolar ve Avrupa’da 29,99 euro ile satışa sunulacak. Ürün ABD ve Kanada’da önümüzdeki ocak ayında, Avrupa’da ise 14 Şubat 2020’de satışa çıkacak.

https://shiftdelete.net/playstation-dualshock-4-arka-buton-eklentisi-tanitildi