Close

Oyun dünyası son dönemde Sony’nin yeni konsolu PlayStation 5’e odaklanmış durumda. Heyecanla beklenilen konsol hakkında ilk detayları CES 2020’de açıklayan Sony bugüne kadar konsolun tasarımı hakkında detay paylaşmadı.

Bu nedenle gözler E3 2020’ye çevrilmiş durumdaydı. Oyun dünyası için oldukça önemli olan E3 fuarında Sony’nin yeni oyun konsolunu tanıtabileceği düşünülüyordu. Sony’den gelen açıklama bu konuda beklentileri suya düşürdü.

Sony, en sevilen oyun konsolu PlayStation için çalışmalara uzun zamandır devam ediyor. En son bazı bilgileri ve logoyu yayınlayan firma, ABD’nin Los Angles şehrinde düzenlenecek olan E3 2020 fuarına katılmayacağını bildirdirdi. Bir Sony yetkilisi yaptığı açıklamada, Sony‘nin E3 fuarına saygı gösterdiğini ancak Sony‘nin planlarıyla fuarın odaklandığı konuların aynı olmadığını söyledi. Bu nedenle firmanın katılım sağlamayacağı bildirildi.

Dünyanın en büyük oyun etkinliği konumunda olan E3, her sene oyun dünyasına damga vuran duyurulara ev sahipliği yapıyor. Ancak 2019’da olduğu gibi 2020’de de Sony‘nin katılmaması, E3 2020‘ye olan ilgiyi azaltabilir.

Sony E3 2020 fuarına katılmayacak ancak başka organizasyonlar düzenleyecek. Dünya geneli olacak olan organizasyonlar, firmanın pazar stratejilerine göre belirlenecek. Firma, PlayStation hayranlarını aileden gördüğünü ve onlar için en iyisini ortaya koymak için çalıştıklarını belirtiyor. PlayStation 4 için çok iyi iş çıkardığını aktaran Sony, PlayStation 5 için de aynı durumun yaşanacağını söyledi.

Yüksek hızlı SSD ve görüntü kalitesine sahip olacak olan PlayStation 5 için bekleyişin daha da süreceği düşünülüyor. Çünkü Sony, konsolu tanıtmak için aceleci davranmıyor.

https://shiftdelete.net/playstation-5-bekleyenleri-uzen-e3-2020-aciklamasi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.