Close

Glovo, Türkiye pazarından çekiliyor

Bir süredir ülkemiz pazarında da faaliyet gösteren Glovo Türkiye’den çekiliyor. Bazı ülkelerde operasyonlarını durdurma kararı alan Glovo Türkiye pazarından da ayrılacak. Yapılan açıklamaya göre şirket, toplamda 4 ülkeden çekiliyor.

Merkezi İspanya’a bulunan, talep bazlı teslimat girişimi Glovo bazı ülkelerden çekilme kararı aldı. Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarına veda eden şirket böylece kaynaklarını kısa sürede karlılığa ulaşabileceği pazarlara kaydıracak.

Alınan karar ile birlikte şirketin global liderlik pozisyonunu konsolide etmesi de amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Glovo Kurucu Ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, açıklamasında özellikle Türkiye gibi başarılı bir operasyonun yürütüldüğü bir pazarda ayrılma kararı almanın oldukça zor olduğunu söyledi. Pierre sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ancak bu dört pazardan çıkış yapmamız; Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz karlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak. Glovo olarak birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi ile kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.”

Pierre son olarak, Türkiye’deki kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına da teşekkür etti.

Bu arada yapılan açıklamaya göre şirketin toplamda 22 ülkede operasyonu bulunuyor ve bu ülkelerin 17 tanesinde pazar lideri.

Uygulama önümüzdeki birkaç hafta daha Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarında faaliyetini sürdürecek. Bu geçiş sürücünde hem müşterilere hem iş ortaklarına hem de kuryelere destek sağlanacak.

Konuyla ilgili Getir’in kurucusu Nazım Salur da bir tweet attı. Salur, tweetinde Glovo çalışanlarına yeşil ışık yaktı. İşte o tweet:

https://shiftdelete.net/glovo-turkiye-pazarindan-cekilme-karari-aldi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.