Close

Mobil Dünya Kongresi yıllardır mobil cihaz sektörü için en önemli etkinliklerin başında geliyor. Birçok üretici amiral gemilerini ve diğer modellerini MWC’de tanıtıyor, ancak bu yıl mümkün olmayacak. MWC 2020 iptal kararı açıklandı.

Çin’de ortaya çıkan ve 700’den fazla insanın hayatını kaybetmesine, binlerce insanın karantina altına alınmasına neden olan korona virüsü tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Ülkeler bu virüsün yayılmaması için alarmda.

Mobil Dünya Kongresi – MWC 2020 iptal edildi

Apple’dan Tesla’ya birçok üretici Çin’deki fabrikalarındaki üretimi korona virüsü nedeniyle geçici olarak durdururken Nokia, Facebook, Intel, Sony, Amazon, LG, AT&T, Cisco, Vivo, Ericsson, Sprint ve Nvidia gibi onlarca marka sağlık tehlikesi nedeniyle Mobil Dünya Kongresi 2020 etkinliğine katılmayacağını açıklamıştı.

Markaların aldığı karar sonrasında acil bir toplantı düzenleyen GSM Association bu yıl fuarı iptal etmeye karar verdi. Böylece 24 – 27 Şubat tarihleri arasında Barselona‘da gerçekleştirilecek olan MWC 2020 etkinliği resmen iptal edildi.

MWC hem dünyanın en büyük mobil endüstri fuarıdır hem de dünyanın dört bir yanındaki mobil operatörleri, cihaz üreticilerini, teknoloji sağlayıcılarını, satıcıları ve içerik sahiplerini temsil eden yöneticileri bir araya getiren bir konferanstır.

https://shiftdelete.net/mobil-dunya-kongresi-mwc-2020-iptal-edildi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.