İşte Bill Gates’in ilk elektrikli otomobili

Share

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin ikinci insanı olan Bill Gates satın aldığı ilk elektrikli otomobil modelini açıkladı.

Microsoft’taki görevinden ayrıldıktan sonra mesaisinin büyük bir bölümünü hayır işlerine ve ikilim konularına ayıran Bill Gates, Küresel Isınma konusunda oldukça hassas olan isimlerin başında geliyor.

Fosil yakıtların terk edilmesi gerektiğini katıldığı pek çok platformda dile getiren ABD’li milyarder ilk elektrikli otomobilini satın aldı.

Gates tercihini Volkswagen Group’un bünyesinde bulunan Porsche’nin elektrikli modeli Taycan’dan yana kullandı.

Elektrikli otomobillerin çevre kirliliği ile iklim değişikliği ile olan mücadelede kilit rol oynadığının altını çizen Gates, Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın bu alanda en dikkat çeken şirket olduğunu belirtti.

Tesla’nın bu politikasını taktir ettiğini belirten Gates, Tesla’yı takdir etmesine rağmen tercihini Porsche Taycan’dan yana kullanmasının nedenini ise şu sözlerle açıkladı:

“Bu model premium modeller ile benzer seviyede bir fiyat etiketine sahip ama son derece havalı bir model. Bu benim satın aldığım ilk elektrikli model ve bu aracı kullanmaktan çok keyif alıyorum.”

Musk ise Gates’in bu kararı sonrası hayal kırıklığı yaşadığını belirtti.

NTV