Close

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, coronavirus ile mücadele için 1 milyar dolar bağışladı

Twitter kurucusu Jack Dorsey dolaylı veya doğrudan koronavirüs ile mücadele eden kuruluşlara yardım yapmak amacıyla malvarlığının 1 milyar dolarını ayırdığını duyurdu.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını için pek çok teknoloji firmasının ve milyarderin yüz milyonlarca dolar bağış yaptıklarını duyuyoruz. İlk kez tekil olarak 1 milyar dolar seviyesinde bağış yapıldı.

Servetinin dörtte biri

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, 4 milyar dolar civarındaki kişisel servetinin çeyreğine denk gelen 1 milyar doları koronavirüs salgınına karşı mücadele için kullanacağını açıkladı. Ünlü isim Square firmasındaki 1 milyar dolarlık hissesini bu iş için ayırdığını duyurdu.

Bağışın şeffaf bir şekilde takip edilmesi için bir Google Docs dökümanı paylaşan Dorsey, ne zaman hangi sektöre yardım edildiğini burada gösterecek. Böylece tüm dünya yapılan bağışları görme şansına sahip olacak.

Dorsey sadece sağlık tarafına odaklanmıyor. Örneğin sağlık çalışanlarına düzenli olarak yemek siparişleri ulaştıran America’s Food girişimine 100 bin dolar yardım ayrılmış. Bu şekilde dolaylı da olsa koronavirüs ile mücadele eden tüm sektörler bu bağışlardan pay alacak.

https://www.donanimhaber.com/twitter-in-kurucusu-koronavirus-ile-mucadele-icin-1-milyar-dolar-bagisladi--120561
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.