Close

Kobe Bryant’ın anısı İstanbul’da yaşayacak

Geçirdiği helikopter kazasında kızıyla birlikte hayatını kaybeden başarılı basketbolcu Kobe Bryant’ın adını taşıyan İsyanbul Caddebostan’da bulunan sahil parkındaki basketbol sahası yenilendi.

Bryant’ın 2011 yılında İstanbul ziyaretinde adının verildiği basketbol sahasının yenilenmesi için Nike yetkilileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. İBB ekipleri tarafından saha yenilendi.

Sahanın zemini, ünlü basketbolcunun takımı olan Los Angeles Lakers’ın renkleri ve Kobe Bryant’ın giydiği 8 numara şeklinde boyandı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kobe Bryant’a dair unutulmaz bir hatıra yaşayacak.

Dünyaca ünlü spor kanalı ESPN de “Türkiye’deki bu saha Kobe ve Gianna’ya adanmış en özel şey.” notuyla Caddebostan’daki sahanın görüntüsünü paylaştı.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.