Close

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamalar ile sıkça gündeme gelen liderlerden birisi. Trump’ın 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Twitter hesabı üzerinden dün yapmış olduğu iki paylaşımın altına, Twitter tarafından “Bu konuda gerçekleri öğrenin” şeklinde bir uyarı eklendi.

Bu hamle sonrasında yeni bir açıklama yapan Trump, Twitter’ı ifade özgürlüğünü kısıtlamak ve 2020 seçimlerine müdahale etmekle suçladı. Eğer bu devam ederse sosyal medya platformlarını kapatabileceklerini dile getirerek tehdit etti.

ABD Başkanı geçtiğimiz saatlerde yaptığı paylaşımda “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının muhafazakâr sesleri tamamen susturduğunu düşünüyor. Buna izin vermemek için güçlü düzenlemeler yapacağız veya kapatacağız” dedi.

“Ne yapmaya çalıştıklarını ve başaramadıklarını 2016’da gördük” diyen Trump geniş çapta posta yoluyla oylara izin verilmeyeceğini dile getirerek bunu örnek gösterdi. Sözlerini “En çok hile yapan kazanır. Sosyal medya, sen de aynı şekilde. Kendini toparla” şeklinde bitirdi.

https://shiftdelete.net/donald-trump-sosyal-medyayi-kapatma-tehdidi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.