Close

Elektrikli Mini Cooper SE Türkiye pazarına giriş yaptı

Geçtiğimiz yıl tanıtılan elektrikli Mini Cooper SE Türkiye pazarına giriş yaptı ve ilk araç, sahibine teslim edildi. Peki Mini Cooper SE’nin ülkemizdeki fiyatı ne kadar?

Diğer Mini modellerinden aşina olduğumuz tasarım dilini kendine has detaylarla süsleyen Mini Cooper SE Türkiye fiyatı 311 bin 38 TL’den başlıyor. Yüzde yüz elektrikli model, Classic, Signature ve Iconic olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle tercih edilebiliyor.

Mini Cooper SE, 184 beygir ve 270 Nm tork üreten elektrik motorundan güç alıyor. Bu motorla birlikte 0-60 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede ve 0-100 km/s hızlanmasını 7.3 saniyede tamamlayan araç, maksimum 150 km/s sürat yapabiliyor. Elektrikli Mini Cooper’ın ortalama enerji tüketimi de 18,0-15,5 kWsa/ 100 km olarak açıklandı.

Güncel Mini 3 Kapı modeli üzerine geliştirilen elektrikli Mini, 12 modülden oluşan ve toplam kapasitesi 32.6 kWh olan lityum iyon bataryaya sahip. Söz konusu batarya, aracın tam dolu batarya ile 232 kilometre sürüş menzili sunmasını sağlıyor. 50 kW hızlı şarj desteği sayesinde bataryanın yüzde 80’i 35 dakikada doldurulabiliyor.

Mini Cooper SE, iç mekanda sunduğu 6.5 inçlik renkli ekrana sahip gösterge paneliyle de markanın diğer modellerinden ayrılıyor. Standart olarak sunulan LED farlar, LED sis farları ve Mini Connected dokunmatik ekran da elektrikli Mini Cooper’ın dikkat çeken donanımları arasında yer alıyor. Sport, Mid, Green ve Green+ olmak üzere dört farklı sürüş modu bulunan aracın 211 litre bagaj hacmine sahip olduğunu da hatırlatalım.

Mini Cooper SE Türkiye fiyatları şöyle:

Donanım Paketi Fiyat
Classic 311.038 TL
Signature 335.776 TL
Iconic 366.198 TL
https://www.donanimhaber.com/elektrikli-mini-cooper-se-turkiye-fiyati-ve-ozellikleri--122774
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.