Microsoft mağazalarını kalıcı olarak kapatıyor

COVID-19 salgınının negatif etkisi iş dünyasını etkilemeye devam ediyor. Bu bağlamda Microsoft mağazaları için alınan yeni bir karar birçok işletmeyi şaşırttı. ABD’li yazılım şirketinden bu konu hakkında bir açıklama geldi.

Son günlerde veri hırsızlığı ile suçlnan Microsoft, bugün yaptığı açıklamada stratejik bir değişikliği hayata geçirdiğini ifade etti. Alınan bilgilere göre bu değişiklik kapsamında bazı servisler kapatılacak, bazıları ise yeniden yapılandırılacak.

Kısa bir süre önce kendisine ait olan Mixer isimli yayın platformunun yayın hayatına son veren 45 yıllık şirket, perakende mağazalarını dijital bir ortama taşımaya karar verdi. Bu satış merkezlerinde çalışanlara ne olacak?

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı David Porter, yayımladığı ilgili iletisinde şunları söyledi: “Ürün portföyümüz büyük ölçüde dijital projelere doğru evrildi ve dijital ortamlardan yaptığımız satışlarımızın oranı arttı.”

“Yetenekli ekibimiz, müşterilere dışarıda var olan mağazaların sunabileceği hizmetlerin ötesinde bir hizmet verebileceğini kanıtladı. Mağazalarımıza minnettarız ve bu mağazalarımızın sağladığı hizmetleri İnternet’e taşıyoruz.”

Perakende mağazalarının ürünlerini Microsoft.com’a taşıyan yazılım firması, bir duyuru daha yaptı. Buna göre Londra’da, New York’ta, Sydney’de ve Redmond’da ziyaret edilebilen Microsoft deneyim mağazaları açık kalacak.

Bu mağazalarda çalışanların iş hakkına son verilmeyecek. Ayrıca Microsoft’un Xbox ve Windows ürünlerine daha fazla yatırım yapacağı da öğrenilen bilgiler arasında yer alıyor. Dünyada 116 adet Microsoft mağazası mevcut.

116 adet mağazanın 107 tanesi Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veriyor. Perakende mağazası adına emek veren bütün çalışanların iş konusundaki ihtiyaçları Microsoft.com üzerinden karşılanacak.

https://shiftdelete.net/microsoft-magazalari-kalici-olarak-kapatiliyor