Close

Corona virüsü etrafımızı sarmışken, insanların büyük bir çoğunluğu hala maske takma alışkanlığını kazanamamış durumda. Hal böyle olunca sosyal medya devi Facebook yeni bir karar aldı. Facebook’un başı bu aralar boykot olayları sebebiyle dertte olsa da sosyal medya devi, Instagram ve Facebook uygulamalarında kullanıcıları için ”maske tak” uyarısını ekliyor. Instagram maske tak uyarısı şu an kullanımda mı?

Instagram maske tak uyarısı getiriyor

Corona virüsü salgını için hala net bir tedavi yöntemi bulunamamışken, sosyal medya kullanımlarının artış gösterdiği şu günlerde şirketlerden hamleler geliyor.

Facebook yeni aldığı karar kapsamında sunduğu güncelleme ile hem Facebook hem de Instagram için ”maske tak” uyarısı içeren bir özellik ekledi. Şu an için ABD’deki kullanıcılar için sunulan bu özellik, ilerleyen günlerde diğer ülkeler için de gelmesi bekleniyor.

Instagram-maske-tak-uyarisi-00

Bildiğiniz gibi vaka sayısıyla dünyadaki en çok ölümün yaşandığı ülke olan ABD için bu uyarının ilk yayımlandığı ülke olması tesadüf değil. Sosyal medyayı aktif kullanan insanların en azından maske takmaya özen göstermesi adına yapılan bu güncelleme, yalnızca yapılan uyarıyı da içermiyor.

Facebook ve Instagram üzerinden gelen uyarı ile birlikte kullanıcılar salgına ilişkin güncel ve doğru bilgilere de ulaşabilecek. Maske tak uyarısına tıklayan kullanıcılar COVID-19 Bilgi Merkezi’ne yönlendirilmiş olacak ve konu hakkında bilgilenmesi sağlanacak.

Kullanıcıların güncel verilere kolaylıkla ulaşmasını sağlamak adına atılan bu adım, Türkiye için sunulur mu bilmiyoruz ancak birkaç ay önce Facebook COVID-19 Bilgi Merkezi Türkçe’ye çevrilmişti.

https://shiftdelete.net/instagram-maske-tak-uyarisi-ile-gundemde
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.