Close

2020’nin en çok satan katlanabilir akıllı telefonu: Galaxy Z Flip

Samsung, 2020 yılının başında piyasaya yeni katlanabilir akıllı telefon modeli olan Galaxy Z Flip’i sürdü. Yayınlanan yeni bir rapora göre bu cihaz, 2020 yılında şimdiye kadar en çok satan katlanabilir akıllı telefon olmayı başarmış durumda.

Galaxy Fold’dan avantajlı

Galaxy Z Flip, şirketin bir diğer katlanabilir akıllı telefon modeli olan Galaxy Fold’un aksine kapaklı bir telefon. Gücünü Qualcomm Snapdragon 855 yonga setinden alan cihazın esnek AMOLED paneli, UTG (ultra ince cam) teknolojisine sahip. Bu da Galaxy Z Flip’in, Fold’a göre daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Ayrıca cihaz, 1980 dolardan satılan Galaxy Fold’a kıyasla 1380 dolarlık daha uygun bir fiyat etiketine sahip.

Galaxy Z Flip, 2020'nin en çok satan katlanabilir akıllı telefonu oldu

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda ise Galaxy Z Flip’in, Galaxy Fold’a kıyasla daha cazip bir hale geldiğini söylemek mümkün. Bu da cihazın satışlarına yansımış durumda. Buna ek olarak aynı ekran malzemesinin Galaxy Z Fold 2’de kullanılacağı da belirtelim. 2021 yılında ise Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip 2’nin yarış içine gireceği genel bir görüş olarak karşımıza çıkıyor.

https://www.donanimhaber.com/galaxy-z-flip-2020-nin-en-cok-satan-katlanabilir-akilli-telefonu-oldu--123350
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.