Close

Alman spor otomobili üreticisi Porsche yeni modeli, 2021 Porsche 911 Turbo için duyuru yaptı ve özellikleri belli oldu. Sahip olduğu güçlü motorla dikkatleri çeken yeni modelin tasarımı da oldukça etkileyici görünüme sahip.

Çift turbo beslemeli, 6 silindirli ve boxer tipinde geliştirilen motor, 580 bg gibi değere sahip. Ayrıca yeni modelin 0’dan 100 km’ye ulaşma süresi de okuyanları büyülüyor.

Alman devi otomotiv firması yeni spor otomobilini duyurdu. 992 jenerasyonu ile Carrera S sınıfının arasında yer alan yeni model, tasarımında klasik Porsche izlerini taşıyor. Arkada sportif LED aydınlatmalarla birlikte modelin, günümüzde tercih edilen sportif çizgilere sahip olduğu görülüyor.

Yeni modelin iç kısmında da büyük bir multimedya sisteminin yer aldığı görülüyor. Ayrıca kadran kısmında yer alan göstergeler de oldukça büyük şekilde sürücünün karşısına çıkıyor. 2021 Porsche 911 Turbo özellikleri içinde en çok merak edilen motor kısmında da 3.8 litre büyüklük değerine göze çarpıyor.

2021 Porsche 911 Turbo

Bununla birlikte çirt turbo beslemeli, H6 (boxer tipi 6 silindir) şeklinde olan motor, 580 bg ve 750 Nm tork değerine sahip. Bu motor sayesinde model 0’dan 100 km’ye coupe modelde 2.8 saniye, cabriolet modelde 2.9 saniyede ulaşabiliyor. Yeni modelin azami sürat değeri ise 319 km/h olarak belirlendi.

8 ileri PDK şanzıman ve 4 x 4 çekişin bulunduğu model için başlangıç fiyatı ABD’de coupe model için 172.150 dolar ve cabriolet model için 184.950 dolar olarak belirlendi.

https://shiftdelete.net/2021-porsche-911-turbo-ozellikleri-ve-fiyati
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.