Close

Realme en hızlı büyüyen telefon üreticisi oldu

Bu yılın başlarında Türkiye pazarına giriş yapan Realme hızla büyümeye devam ediyor. Counterpoint tarafından paylaşılan verilere göre Realme, dört çeyrek üst üste dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası oldu.

Rakamlarla konuşmak gerekirse: 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 157 büyüme kaydeden realme, yılın ilk yarısında kullanıcılarına 15 milyon daha ekledi. Counterpoint Research ve IDC’ye göre Tayland, Hindistan, Kamboçya, Mısır, Myanmar, Filipinler, Ukrayna, Endonezya ve Vietnam‘da ilk 5 akıllı telefon markası arasına girmiş durumda.

Son dönemde 5G destekli telefonları piyasaya sürmeye odaklanan şirketin CEO’su Li Bingzhong elde edilen bu başarı hakkında şu ifadeleri kullandı;

“realme, yaş ortalaması sadece 29 olan uluslararası güçlü ve genç ekibi sayesinde 2018’den bu yana 40 milyon kullanıcıya ulaştı. 2020 yılındaki güçlü yarı yıl performansımızı geliştirerek önümüzdeki 3 yıl içinde 100 milyon telefon satmayı hedefliyoruz. Uluslararası genişleme planlarımızı sürdüreceğiz ve en fazla büyümenin de uluslararası alanda olacağını düşünüyoruz. Hindistan pazarında AIoT ürünlerimizin güçlü performansı bunun güzel bir örneği. Bu ülkede sadece 10 dakika içinde 15 TV seti sattık ve akıllı kişisel ses cihazlarımız sadece 3 ay içinde pazar payı açısından 3 sıraya yükseldi. realme 5 kıtada 59 farklı ülke ve bölgeye yayılarak büyük başarı kaydetti”

https://shiftdelete.net/realme-en-hizli-buyuyen-telefon-ureticisi-oldu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Olgu Atanay

Olgu Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.