Internet Explorer için son tarih açıklandı

Microsoft’un Windows işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunduğu Internet Explorer diğer rakipleri karşısında bir türlü ön plana çıkmayı başaramadı. Google Chrome, Firefox ve Opera gibi rakiplerinin gerisinde kalan Internet Explorer ve Chromium tabanlı olmayan Edge için yolun sonuna gelindiği resmen açıklandı.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, blog sayfasında paylaştığı açıklama ile birlikte iki internet tarayıcının fişinin çekileceğini belirtti. Genel kullanıcı kitlesinin Explorer ve Chromium tabanlı olmayan Egde’den memnun olduğunu söylemek güç. Chromium tabanlı Edge’de beklenenden daha iyi bir noktaya geldiği için böyle bir karar aldı. Şu an Chromium tabanlı Edge dünya genelinde en çok kullanılan ikinci internet tarayıcısı konumuna geldi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalar göre, Internet Explorer 11 Ağustos 2021‘de OneDrive, Outlook, Office 365 ve benzeri uygulamalarda kullanılamaz hale gelecek. Microsoft Teams kullanıcıları ise 30 Kasım 2020‘de Explorer 11 kullanamayacak.

Öte yandan, 9 Mart 2021 tarihinde Edge’ye güvenlik güncellemesi gelmemeye başlayacak. Yani bu tarihten sonra Microsoft, Edge’yi kendi başına bırakacak. Bu da uygulamanın sonuna gelindiğini gösteren. bir başka etken.

https://shiftdelete.net/internet-explorer-devri-bitiyor-iste-tarihi