WhatsApp sohbetlerini sonsuza kadar sessizleştirme özelliği geldi!

WhatsApp sonsuza kadar sessize alma özelliğini yayınladı. Bu özellik ile WhatsApp’ın 1 yıla kadar izin verdiği sessize alma özelliğinin yerini ‘sonsuza kadar’ sessize alma seçeneği aldı. WhatsApp sonsuza kadar sessize alma özelliği ile bildirim almak istemediğiniz WhatsApp sohbetleri, sizi bir daha rahatsız edemeyecek.

WhatsApp sessize alma özelliğinde bugüne kadar üç farklı seçeneğe yer verdi. Bu seçenekler, ”8 saat, 1 hafta ve 1 yıl” olarak sıralanıyordu. 1 yıl sessize alma seçeneği ise bir süredir tartışma konusuydu. Zira WABetaInfo tarafından gelen haberler, WhatsApp’ın WhatsApp sohbetlerini 1 yıl sessize alma özelliğini kaldıracağını bunun yerine başka bir seçenek sunacağını gösteriyordu. Bu seçenek ile birlikte herhangi bir süre belirtilmeyecek, sohbetler ”sonsuza kadar” sessize alınacaktı. Nitekim sonsuzluk ve ötesini çağrıştıran bu özellik, sonunda yayınlandı.

WhatsApp 2.20.201.9 sürümü ile WhatsApp sonsuza kadar sessize alma özelliğini sundu. Bu özellik ile birlikte WhatsApp’taki sohbetler 8 saat, 1 hafta seçeneğine ek olarak sonsuza kadar da sessize alınabilecek. Böylece sürekli bildirim gelen ancak çıkamadığınız WhatsApp gruplarını sonsuza kadar sessize alarak sizi rahatsız etmelerine engel olacaksınız. Ayrıca bu özellik, bireysel WhatsApp sohbetlerinde de kullanılacak. Bu sayede bildirim almak istemediğiniz WhatsApp kişilerini de sonsuza kadar sessize kadar sessize alabileceksiniz.

WhatsApp sohbetlerini sonsuza kadar sessize alma

WhatsApp ”sonsuza kadar sessize al” özelliği, iOS ve Android kullanıcıları için yayınlanmış durumda. Ancak söz konusu yeniliğin gelmesi biraz sürebilir. Bu yüzden WhatsApp’ınızı sıklıkla kontrol etmenizde fayda var.

https://www.mynet.com/sonsuzluk-ve-otesine-whatsapp-sohbetleri-sonsuza-kadar-sessizlesiyor-110106607357