LG Rollable yenilikçi yapısıyla geliyor

LG, sızdırılan Rollable modeliyle kenarlara doğru genişleyebilen bir katlanabilir ekran deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Günümüz akıllı telefonları neredeyse aynı özelliklere sahip olduğu için kullanıcılar şirketlerden yenilikçi adımlar bekliyor.

Samsung, Huawei gibi şirketler katlanabilir cihazları ile sektöre yeni bir soluk getirmişti. LG tarafından yapılan ticari marka başvurusu sızdırıldı. Söylentilere göre yeni nesil akıllı telefonunun adı LG Rollable olacak.

LG G3 modelinden sonra yaşanan düşüşü durduramayan şirket akıllı telefon piyasasında hatrı sayılır güç kaybetmişti. Geçtiğimiz yıllarda LG V serisi ile yeniden toparlanmaya çalışan şirket ne yazık ki başarılı olamadı.

Akıllı telefon sektörüne yeni bir soluk: LG Rollable

Yenilikçi yaklaşımlarla kullanıcıları etkilemek isteyen firma, LG Wings adında yeni bir model piyasaya sürdü. Teknik özellikleriyle birçok kullanıcının beğenisini kazanan modelden sonra şirket yeni bir teknoloji üzerine çalışmaya başladı.

Yan kısımları genişleyen bir akıllı telefon modeli üretmek isteyen LG, yeni bir ticari marka başvurusu ile gündeme geldi. LetsGoDigital tarafından sızdırılan ticari marka başvurusu yeni cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını da açıklıyor.

LG The Roll, LG Double Roll, LG Dual Roll, LG Bi-Roll ve LG Roll Canvas gibi isimlerin de yer aldığı EUIPO (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) başvurusunde yeni modelin akıllı kalem de desteklediği açıkça belirtilmiş. Ayrıca yeni modelin Mart 2021’de tanıtılacağı söylentiler arasında yer alıyor.

https://shiftdelete.net/akilli-telefon-sektorune-yeni-bir-soluk-lg-rollable