Close

Nokia’dan dizüstü bilgisayar modelleri geliyor

Nokia akıllı telefonların üreticisi olan HMD Global, ürün yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor. Şirketin yakın bir dönemde Nokia dizüstü bilgisayar modellerini piyasaya süreceği ortaya çıktı.

Sızan yeni bilgilere göre önümüzdeki dönemde Nokia markalı dizüstü bilgisayar serisi satışa sunulacak. Cihazların 11-14 Ocak tarihleri arasında tamamen dijital bir formatta düzenlenecek olan CES 2021 tüketici elektroniği fuarında sergilenmesi muhtemel.

Hindistan Standartları Bürosu (BIS) veritabanında dizüstü bilgisayar ve tablet modelleri olduğu düşünülen birçok yeni cihazın model numarası listelendi. Kod adları NKi510UL85S, NKi510UL82S, NKi510UL810S, NKi510UL165S, NKi510UL1610S, NKi310UL82S, NKi310UL85S, NKi310UL42S ve NKi310UL41S olarak belirtilen bu dizüstü bilgisayar ve tablet modellerinin teknik detayları ne yazık ki şimdilik belli değil.

Nokia marka dizüstü bilgisayar modelleri geliyor

Ancak dizüstü bilgisayar modellerinin farklı boyutlarda ekranlarla donatılmış Intel Core i3 ve Core i5 işlemcilerle gelme olasılıklarının oldukça yüksek olduğu belirtiliyor. Beşinci nesil mobil ağları destekleyen bir dizi Nokia akıllı telefonun ise önümüzdeki yılın ilk yarısında duyurulmasının planlandığını söyleyelim. Özellikle uzun zamandır beklenen Nokia 9.3 PureView’in Qualcomm Snapdragon 875 işlemci ile piyasaya sürüleceği de sızan bilgiler arasında.

https://www.donanimhaber.com/nokia-marka-dizustu-bilgisayar-modelleri-geliyor--127317
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.