Xiaomi Mi 11 Lite yakında tüketici ile buluşacak

Akıllı telefon pazarının rekabetçi markalarından Xiaomi’nin, Mi 11 ailesine yeni üyeler ekleyeceği öne sürüldü. Mi 11 Pro’nun yanı sıra Xiaomi Mi 11 Lite modelinin de ilerleyen süreçte tanıtılması bekleniyor. Lite modelinin render görseli ve bazı özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi Mi 11 Lite tanıtımının Mart ayında yapılacağı iddia ediliyor

Çin menşeili firma Xiaomi’nin, Mi 11 Lite’ı 2021’in ilk çeyreğinde tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazın tanıtımı için beklenen tarih ise Mart ayı oldu. Öte yandan telefonun tasarımını gözler önüne seren render görseli de ortaya çıktı. Cihazın sızdırılan görselini aşağıda görebilirsiniz.

Xiaomi Mi 11 Lite özellikleri için de birtakım iddialar öne sürüldü. Cihazın; 120 Hz yenileme hızına sahip, FHD+ çözünürlüklü, IPS LCD bir ekranla tüketicinin karşısına çıkması bekleniyor.

Telefonun Qualcomm Snapdragon 732G işlemcisinden gücünü alması bekleniyor. Snapdragon 732G, 2.3 GHz hızında çalıştırılan Kryo 470 çekirdeği ile ön plana çıkıyor. Grafik biriminde Adreno 618 ünitesinden güç alan yeni işlemcide hızı 800 Mbps seviyesine kadar yükselebilen X15 LTE modemi mevcut.

Mi 11 Lite’in RAM kapasitesinin ise 6 GB olması beklenirken, depolama alanına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

Xiaomi Mi 11 Lite yolda: ilk bilgiler geldi

Öte yandan telefonun kamerası hakkında da bazı bilgiler ortaya çıktı. Cihazın üçlü arka kamera kurulumuyla raflarda yerini alacağı öne sürüldü. Bu kurulumun; 64 Megapiksel, 8 Megapiksel ve 5 Megapiksel çözünürlüğündeki lenslerden oluşması bekleniyor.

Telefonun özellikleri hakkında ortaya çıkan bu iddiaların doğruluğu henüz kesin değil.

https://shiftdelete.net/xiaomi-mi-11-lite-yolda-ilk-bilgiler-geldi