Close

Avrupa’da 2020’nin en çok satan otomobili Volkswagen Golf oldu

Coronavirüs gölgesinde üretim ve satışların devam ettiği otomotiv dünyasında 2020 yılının en çok satan otomobili belli oldu. Volkswagen’in Golf modeli 312 bin adetlik satışla zirvede yer aldı. Listenin ikinci ve üçüncü sırasında da yine Volkswagen modelleri var.

Coronavirüs salgını ve Brexit krizi ile uğraşan Avrupa otomotiv dünyası istedikleri satış rakamlarını yakalayamadı. Volkswagen’in Golf modeli tüm bu krizlerden etkilenmeden çıkanlar arasında yer alıyor.

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği’nin (ACEA) resmi rakamlarına göre, satışların zirvesinde yine Volkswagen Golf var.

Avrupa genelinde toplamda 312.000 adet Golf satılırken, bu satışların 134.000 adetlik kısmı Almanya’da gerçekleşmiş.

Volkswagen CEO’su Ralph Brandstatter, “Golf 8 ile birlikte önceki nesillerdeki başarımız sorunsuz şekilde devam ediyor. Araç pek çok anlamda bir standart belirlemiş durumda. Coronavirüs salgınının vurduğu pazar kendine geldiğinde Golf’ün çok daha iyi satış rakamlarına ulaşacağını göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa'da 2020 yılının en çok satan otomobili Volkswagen Golf oldu

Avrupa’nın en çok satan otomobilleri listesinin ikinci ve üçüncü sırasında da yine Volkswagen’in modelleri yer alıyor. Tiguan ikinci sırada bulunurken, Passat modeli en çok satan üçüncü model.

NTV

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.