Close

Twitter kızgınlıkla yazılan olumsuz tweet’leri, yayın öncesi onaylatacak

Mikro blog sitesi Twitter, kullanıcıların bir anlık sinirle gönderdikleri veya olumsuzluk oluşturabilecek sözler içeren tweet’leri düzenleme seçenekleri sunacak.

Twitter, Mayıs 2020’de, olumsuz olabilecek gönderileri algılayan ve kullanıcıları, tweet’lerini gözden geçirmeye davet eden bir özelliği test etmeye başlamıştı. Şirket kısa bir süre sonra sonlandırdığı testleri, şimdi iOS platformunda yeniden başlattı.

İlk sürümü 2020 yılında test edilen bu özellik, kullanıcıları yalnızca potansiyel olabilecek olumsuz gönderiler konusunda uyarabiliyordu. Mevcut düzenlemede ise şirket artık açılır pencerede, söz konusu tweet’i göndermenize, düzenlemenize veya tamamen silmenize olanak tanıyan düğmeler sunuyor.

Twitter kızgınlıkla yazılmış olumsuz tweet'leri, kullanıcıya onaylatacak

Twitter platformdaki olumsuzlukları en aza indirme niyetinde

Ayrıca Twitter, bu özelliğe düzgün çalışmadığında geliştiricileri uyarabilecek ayrı bir geri bildirim maddesi de ekledi. Böylece kullanıcı geri bildirimlerini analiz ederek bu algoritma geliştirilebilecek.

Olumsuz gönderi bildirimlerinin uygulamada tüm kullanıcılar için ne zaman uygulanacağı bilinmiyor. Ayrıca şirketin, bu özelliği kullanıcılarına sunarak, platformdaki zorbalık ve tacizlerin azaltılmasını da hedeflediğini söyleyebiliriz.

https://www.donanimhaber.com/twitter-kizginlikla-yazilmis-olumsuz-tweet-leri-kullaniciya-onaylatacak--130457
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.