Close

Darağacı Dansı & Darağacı Şarkısı – Anna Day

Darağacı Dansı ve Darağacı Şarkısı, Anna Day’in yazmış olduğu iki kitaptan oluşan bir distopya serisi. Kitap, aslında bir kitabın içinde geçiyor.

Baş kahraman olan Violet, Darağacı Dansı adındaki kitabın çok büyük bir fanı. Bir gün en yakın arkadaşları ve kardeşiyle, kitaptaki karakterler gibi giyinerek hayran buluşmasına giderler. Buluşma sırasında gerçekleşen kazanın sonucunda bir anda kendilerini kitabın içinde bulurlar. Burası kitabın aynısı ve daha sonrasında çekilen filmi gibi gözükse de içinde farklılıklar barındırıyor.

Her distopya kitabında ya da filminde olduğu gibi bu kitabın da kendine özgü terimleri mevcut. Bu dünya genetiği geliştirilmiş insanlar olan Gemler ve genetik olarak geliştirilmemiş Impler’den oluşuyor. İnsanoğlu, teknolojinin gelişmesiyle beraber kusursuz bir ırk yaratmak istiyor ve bir dizi genetik deneylerden sonra Gemler ortaya çıkıyor. Gemler üst tabakayı oluştururken, ezilen kesim kusurlular olan Impler oluyor.

Tabii her distopyada olduğu gibi burada da bu düzene karşı çıkan bir grup asi var. İşte kahramanlarımız tam da bu noktada devreye giriyor. Çünkü Violet, bu dünyadaki isyanda önemli bir görevi olan Rose’un yerine geçmesi isteniyor.

Kendi dünyalarına dönmek isteyen Violet ve arkadaşları, Darağacı Dansı dünyasına uyum sağlamak ve verilen görevleri yerine getirmek zorunda kalıyorlar. Ezberledikleri kitap ve filmdeki gibi bir yaşam düşünürken, daha zorlu şartlar ve daha acımasız bir topluluk Violet, Nate, Alice ve Katie’yi bekliyor.

Darağacı Şarkısı ilk kitabın devamı olduğu için hakkında bir şey yazmak istemiyorum. Çünkü ne yazsam okumayanlar için spoiler teşkil edecek. Violet ve arkadaşları ile beraber iki kitaplık bir macera sizi bekliyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Burçin Erbay

Burçin, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Sevdiği yazarların kitapları çıkar çıkmaz kendini kitapçıda bulan ve onları okurken dış dünya ile bağlantısını kesen Burçin, 2012 yılında kendi kitap blogunu açtı. Hem okumayı hem de kitaplar hakkında yazmayı sevdiği için artık Serinletici’de!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.