Close

Apple, WWDC 2021 etkinliğinin tarihini duyurdu

Apple’ın bu yıl düzenleyeceği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın tarihi belli oldu. Geçen yıl koronavirüs nedeniyle dijital olarak gerçekleştirilen etkinlik bu yıl da internet üzerinden yayınlanacak.

Apple bu yılki Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın tarihini resmen duyurdu. WWDC 2021 etkinliği 7-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Hatırlayacağınız üzere geçen yıl koronavirüs nedeniyle dijital olarak gerçekleştirilmişti. Bu yaz da durum değişmeyecek, konferans internet üzerinden yayınlanacak.

Cupertinolu şirketin WWDC 2021 etkinliği kapsamında daha çok yazılım platformlarına odaklanması bekleniyor. Apple konferansta iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 ve tvOS 15’e ağırlık verecek. Şirket büyük olasılıkla bu işletim sistemlerinin beta sürümlerini aynı gün geliştiricilere sunacak.

Apple, WWDC 2021 etkinliğinin tarihini duyurdu: Neler bekleniyor?

Apple Glass tanıtılabilir

Şirket geçiş süreci devam ettiği için Apple Silicon işlemcili yeni bilgisayarlarından da bahsedebilir. Dünya Geliştiriciler Konferansı her ne kadar yazılım odaklı bir etkinlik olsa da Cupertinolu dev bazen donanım konusunda çeşitli sürprizler yapabiliyor. Apple, 2017’deki geliştirici konferansında yeni iMac,10.5 inç iPad Pro ve HomePod akıllı hoparlörünü duyurmuş, 2019’da ise yeni nesil Mac Pro’yu tanıtmıştı.

WWDC 2021 için yayınlanan görselde gözlük takan bir emoji karakterine yer verildiğini görüyoruz. Bazı kullanıcılar bunu Apple’ın akıllı gözlük duyuracağına dair bir ipucu olarak değerlendiriyor. Sonuçta, geliştiricilerin artırılmış gerçeklik (AR) tabanlı gözlük için uygulama ve oyun hazırlaması gerekecek.

https://www.donanimhaber.com/apple-wwdc-2021-etkinliginin-tarihini-duyurdu-neler-bekleniyor--131780
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Olgu Atanay

Olgu Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.