Close

Citroen C5 X tanıtıldı

Fransız otomobil üreticisinin Sedan, Station ve SUV karışımı olarak tanımlanan yeni amiral gemisi modeli Yeni Citroen C5 X gün yüzüne çıktı. Yeni Citroen, tasarım olarak 2016 model CXperience konseptinden ilham alıyor.

Fransız üreticinin yeni otomobili arka uca doğru eğimli, fastback benzeri bir tavan çizgisine sahip. Yeni SUV aynı zamanda Citroen’in “Gelişmiş Konfor” teknolojisini aktif olarak kullanan ilk model olarak öne çıkıyor.

Yeni C5 X‘in her iki ucunda da Citroen‘in en yeni V-şekilli LED ışıkları yer alıyor. Ayrıca genel olarak yüksek gövde, uzun kaput ve akışkan hatlarıyla ayırt edilebilen otomobil, ilk olarak C4’te görülen tasarım anlayışını benimsiyor.

Yeni Citroen C5 X, 4.805 mm uzunluğa, 1.865 mm genişliğe ve 1.485 mm yükseliğe sahip. Ayrıca araç üreticinin belirttiğine göre, 2.785 mm dingil mesafesi ile birlikte piyasaya sunulacak. Belirtilen rakamlara göre oldukça uzun olan araç arka koltuktaki yolcular için de iyi bir diz mesafesi sağlıyor.

Citroen’in yeni amiral gemisi modeli hem plug-in hibrit hem de benzinli motorlarla satışa sunulacak. En üst model, 1.6 litrelik turboşarjlı dört silindirli ve elektrikli motoru birleştirerek 225 HP motora sahip olacak.

Ayrıca yeni C5 X’in tüm varyantları Citroen’in “Gelişmiş Konfor” süspansiyon sistemini barındırıyor. Ancak takılabilir hibrit modeller yeni aktif sürümü standart olarak alacak.

Bunlar, aracın yol üzerinde “kaymasına” izin veren en yumuşak ayar ve viraj alırken “daha keskin kontrol ve hassasiyet” sağlayan en sağlam ayar ile aralarından seçim yapabileceğiniz üç mod sunacak.

Ek olarak, yeni Citroen C5 X, özel “Gelişmiş Konfor” koltukları ile donatılmış geniş bir kabine sahip. Bunların, gerçek konfor sağlamak için yatak pedi olarak çalıştığını belirtelim.

Aynı zamanda “dinamik duruş konforu” için yüksek yoğunluklu bir katmana sahip koltuklar, kalınlaştırılmış köpük kullanarak yolcuları ve sürücüyü uzun yolculuklardan sonra bile rahat tutan özel dolgu ile birlikte geliyor.

Citroen C5 X iç dizayn

Aracın kontrol panelinde, doğal ses tanımayı da destekleyen ve çeşitli widget’lara sahip özelleştirilebilir ekran bulunuyor. Bu ekran bilgi-eğlence sistemi için 12 inç yüksek çözünürlüklü dokunmatik bir kullanım sağlıyor Ayrıca sisteme dört USB soketi, kablosuz güncellemeler ve bir kablosuz akıllı telefon şarj cihazı da eşlik ediyor.

Yeni Citroen C5 X ile sürücülerin artık gözlerini yoldan ayırmasına gerek kalmıyor. Daha sürükleyici ve rahat bir sürüş deneyimi için ön cama tam renkli, büyük ölçekli bir projeksiyon sağlayan genişletilmiş bir baş üstü ekrana sahip. Bu sayede önemli bilgiler her zaman görüş alanında.

Ek olarak, yeni amiral gemisi Citroen modeli, Highway Driver Assist – Seviye 2 sürücü yardım sistemi, Kör Nokta Algılama, Arka Çapraz Trafik Uyarısı ve En İyi 360 Görüş Çevre Görüş Kamerası dahil olmak üzere uzun bir aktif güvenlik sistemleri listesine sahip.

Yeni Citroen C5 X, 2021’in sonlarında Avrupa’da satışa çıkacak. Otomobilin fiyatlandırma detayları ise daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

https://shiftdelete.net/konfor-odakli-2021-citroen-c5-x-tanitildi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.