Close

Bitcoin için korkutan senaryoda neler yaşanacak?

Ünlü analist Peter Brandt, olabilecek en kötü Bitcoin senaryosunu takipçileriyle paylaştı. İşte o felaket senaryosu.

Kripto para piyasalarına adeta kaos hakim . Sadece birkaç hafta içinde rekor üstüne rekor kırarak 62 bin dolara çıkan Bitcoin, ani bir çöküşle 34 bin dolara kadar geriledi. Elon Musk ve Çin’den gelen bazı açıklamalardan kaynaklanan bu durum, diğer para birimlerini de olumsuz etkiledi.

Yatırımcılar korku içerisinde neler olacağını beklerken, kripto ustası olarak bilinen Peter Brandt olabilecek en kötü senaryoyu takipçileriyle paylaştı.

Kendisine sık sık sorulan Bitcoin‘in geleceği hakkında yorumlarını paylaşan ünlü analist, tahminleriyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Brandt’e göre, şu an da 39 bin dolardan işlem gören popüler kripto para birimi, 21 bin dolara kadar düşebilir. Hali hazırda yüzde 41 değer kaybeden Bitcoin, bu senaryoda 2018 seviyelerine kadar gerilemiş olacak.

Bitcoin

Pek çok yatırımcı için iflas anlamına gelen bu durum, diğer kripto para birimlerini de olumsuz etkileyebilir. Ancak Brandt, tüm yorumlarına rağmen umutlu.

Usta yatırımcıya göre 14 Nisan’daki zirveden bu yana yüzde 30 değer kaybeden popüler kripto para birimi, piyasada “yeniden doldurmak” olarak bilinen şeyi yapıyor. Yine de takipçilerini uyaran Brandt, kimsenin kaybetmeyi göze alamayacağı parayı yatırmaması gerektiğini dile getirdi.

Bir süredir durgun olan 36 bin dolar seviyesinden işlem görüyordu. Güne yükselişle başlayan popüler kripto para birimi, 40 bin dolar barajını aşarak bir kez daha yatırımcılarına güven vaat etti.

https://shiftdelete.net/unlu-analist-uyardi-bitcoin-icin-en-kotu-senaryo
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.