Microsoft, GTA’nın şirketini satın almayı planlıyor

İspanyol oyun portalı SomosXbox’un haberine göre Microsoft, RockStar Games ve 2K Games’in ana şirketi Take- Two’yu satın almak istiyor.

Dünyanın en büyük yazılım geliştiricisi Microsoft, 2K (BioShock, Mafia) ve Rockstar (GTA, Red Dead Redemption) oyun stüdyolarının sahibi olan Take-Two Interactive’i satın almak için görüşmelerde bulunuyor.

Gelen bilgilere göre, taraflar şu anda müzakere sürecindeler. Take-Two’nun maliyeti anlaşmayı zorlaştırabilir, zira şirketin piyasa değerinin 18 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Hatırlatacak olursak, Eylül 2020’de Microsoft, Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax’ı 7.5 milyar dolara satın almıştı.

Müzakereler uzun zaman alabilir

Microsoft, GTA'nın ana şirketi Take-Two Interactive'i alabilir

Microsoft ve Take-Two arasındaki olası müzakerelerin söylentisi, Windows Central editörü Jez Corden tarafından doğrulandı. Buna rağmen gazeteci, anlaşmayı doğrulayan herhangi bir belge görmediğini ve kendisine göre iki şirketin anlaşmayı sonuçlandırmasının çok uzun zaman alabileceğini söyledi.

Take-Two Interactive, yakın zamanda satın alınan Zenimax’ın iki katından fazla olan 18 milyar dolar değerinde. Ancak, şirketin Tik-Tok’u 50 milyar dolara satın almakla ilgilendiği göz önüne alındığında, bu miktar Microsoft için sorun değil.

https://www.donanimhaber.com/microsoft-gta-nin-ana-sirketi-take-two-interactive-i-alabilir--138616