WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü!

Share

WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarına an itibarıyla erişilemiyor.

WhatsApp’ın iOS, Android ve Web uygulamalarında ‘Bağlanıyor….’ veya ‘Bağlantı kurulamadı’ uyarısı çıkıyor. Instagram ise ana sayfayı yenilemeye çalışırken ‘Akış yenilenemedi’ hatasıyla kullanıcıları baş başa bırakıyor.

WhatsApp erişim sorunu yaşayan kullanıcılar aldıkları hatayı sosyal medyada rapor ediyorlar. WhatsApp’ta mesaj gönderilemiyor ve arama yapılamıyor. Çöken servislerle alakalı rapor bildirim sitesi Downdetector’de de platformun çöktüğü anlaşılıyor.

WhatsApp: Sorunu çözmek için uğraşıyoruz

Konuyla alakalı birinci ağızdan ilk açıklamayı WhatsApp yaptı. Şirket Twitter’dan paylaştıkları gönderide, kullanıcılara sorunun farkında olduklarını söyledi. En kısa süre içerisinde normale döndürmek için güncelleme yayınlayacaklarını belirten yetkililerin açıklaması şöyle:

Facebook, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcılardan özür diledi. En kısa sürede sorunu çözmek için çalışmalara devam ettiklerini de ekledi.

Facebook ve Messenger platformlarında da benzer erişim sorunları yaşanıyor. Facebook’a https://www.facebook.com web sitesi aracılığıyla bilgisayardan ulaşmaya çalışanlar ‘Bu siteye ulaşılamıyor’ hatası alıyorken, uygulamada da sayfayı yenilemeye çalışan kullanıcılar sorun yaşıyorlar. Ancak neyden kaynaklandığı ise bilinmiyor.

https://shiftdelete.net/whatsapp-instagram-ve-facebookta-erisim-sorunlari-yasaniyor