Squid Game 1.6 milyar saat izlendi!

Eylül ayında Netflix‘te yayınlanan Squid Game, çıktığı günden bu yana interneti kasıp kavurmaya devam ediyor. Kısa sürede platformun en popüler dizisi haline gelen yapımın popülaritesi ise her geçen gün artıyor. Son olarak şirket, dizinin ne kadar izlendiğini açıkladı.

Hissedarlarını bilgilendirmek için dönemsel bazı raporlar yayınlayan Netflix, Squid Game‘in izlenme süresinin de aralarında bulunduğu bazı bilgileri yayınladı. Buna göre dizi, platformdaki en çok ve uzun süre izlenerek adeta tarihe geçti.

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre Squid Game, yayınlandığı günden bu yana 1.6 milyar saat izlendi. Bu da demek oluyor ki kullanıcıların, bu yapımı izleyerek geçirdiği süre aşağı yukarı 182.000 yıl. Platformdaki en popüler ikinci iş Bridgerton ise bu sürenin ancak yarısına denk olabiliyor.

Aslında bu durum kimseyi şaşırtmadı. Dizi yayınlandığı günden bu yana her gün izlenme sayılarını katladı. Bu durum günlük hayatımızdan popüler kültüre kadar her şeyi etkiledi. Hatta Asıl adı Jimmy Donaldson olan 23 yaşındaki “MrBeast” takma adlı bir YouTuber, diziyi kendi kanalında gerçeğe uyarlamak için çalışmalara başladı.

Ancak bu sadece başlangıç olabilir. Squid Game yönetmeni ve senaristi Hwang Dong-hyuk, 2. sezon üzerinde çalıştığını resmen açıkladı. ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen bir etkinlikte konuşan Dong-hyuk, Squid Game’in yeni sezonuna ilişkin çok fazla talep olduğunu belirterek “Bize başka seçenek bırakmadınız” dedi.

Squid Game

Hwang Dong-hyuk, AP ile gerçekleştirdiği röportajda “Gerçekten ikinci bir sezon olacağını söyleyebilirim” ifadelerini kullandı. Yeni sezonun yayın tarihi ve hangi konu üzerinde duracağını ise açıklamayan Dong-hyuk

, Squid Game’in ana karakteri Seong Gi-Hun’un geri döneceğine söz verdi.

https://shiftdelete.net/squid-game-ne-kadar-izlendi