Elon Musk: Twitter iflas edebilir

Elon Musk’ın Twitter’ın sahibi olarak üçüncü haftasına girerken, toplu işten çıkarmaların ardından bile şirketin hassas finansal durumundan söz ettiği belirtildi.

Farklı kaynaklara göre Musk, çalışanlarına yaptığı ilk konuşmada “iflas etmelerinin ihtimal dışı olmadığını” söyledi.

Musk’ın perşembe günü konuşmasından önce çalışanlarına bir e-posta da attığı ve şirketin “finansal durumunun iç karartıcı olduğunu” söylediği aktarıldı. Kaynaklara göre Musk, bu e-postada Twitter’a getirdiği 8 dolarlık abonelik sistemi “Twitter Blue”nun öneminden söz etti.

E-postada “Ciddi abonelik geliri olmadan, Twitter’ın yaklaşan kötü ekonomik dönemi atlatamama şansı yüksek” diyen Musk, “Gelirimizin yaklaşık yarısının aboneliklerden olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Perşembe gününe Musk’ın konuşmasının yanı sıra şirketteki istifalar da damga vurdu. Gün, Twitter için üç üst düzey güvenlik yetkilisinin istifasıyla başladı: Bilişim Güvenliği Daire Başkanı Lea Kissner, Gizlilik Daire Başkanı Damien Kieran ve Uyum Direktörü Marianne Fogarty görevlerini bırakacaklarını yönetime bildirdi. Güvenlik yetkililerinin peş peşe istifası Federal Ticaret Komisyonu’nun gizlilik konusunda Twitter’a bir uyarı yapmasına yol açtı.

The Guardian’ın aktardığına göre ilerleyen saatlerde reklamcılar ve kullanıcıların endişelerini dinlemekle görevlendirilen Yoel Roth ve şirketin Müşteri Sorun Çözümü Başkanı Robin Wheeler da istifa etti.

https://t24.com.tr/haber/twitter-da-istifalar-suruyor-musk-iflas-olasiligini-dile-getirdi,1071638