F1: Sargeant, 2023’te Williams’ta yarışacak

Williams, Formula 2 sezonunu dördüncü sırada tamamlayarak süper lisans almaya hak kazanan Logan Sargeant’ın 2023 sezonunda kendileri adına yarışacağını resmen duyurdu.

21 yaşındaki Sargeant, 2015 sezonunda beş yarışa çıkan Alexander Rossi’den bu yana F1’de yarışan ilk Amerikalı pilot ve 2007 sezonunda Toro Rosso koltuğunda oturmakta olan Scott Speed’den bu yana F1’de yarışan ilk tam zamanlı Amerikalı pilot olacak.

2021 sezonunun sonlarına doğru Williams genç sürücü programına katılan ve 2022 sezonunu Formula 2’de geçiren Sargeant, çaylak sezonunu dördüncü sırada bitirerek takımı ikna etmeyi başardı.

Sargeant, “Williams ile Formula 1’de yarışma fırsatını elde etmek benim için büyük bir onur, böylece hayallerimi de gerçekleştirmiş oluyorum.”

“2021 Amerika GP’sinde takıma ilk katıldığım günden bu yana bana verdikleri destek için Williams ve Dorilton Motorsports’taki herkese çok teşekkür ederim.”

“Geçtiğimiz yıl Williams Sürücü Akademisi’nin bir parçası olmak bana bir sürücü olarak gelişmem ve bir sonraki seviyeye hazırlanmam için önemli bir platform sağladı. Takım gridde ilerlemeye çalışırken ben de bu yolculuğun bir parçası olmaya hazırım ve heyecanlıyım.” dedi.

https://tr.motorsport.com/f1/news/resmi-sargeant-2023te-williams-ile-formula-1de-yarisacak/10403362/