Alfa Romeo Sauber, ‘Stake F1’ ismiyle yarışacak

Share

Formula 1 dünyasında heyecan dorukta! Alfa Romeo Sauber takımı, 2024 sezonu öncesinde isim değişikliğine giderek kendini “Stake F1” olarak yeniden tanıtıyor. İsviçre merkezli ekip, yaptığı resmi açıklamada 2024 ve 2025 sezonlarını Stake F1 adıyla geçireceğini duyurdu.

Stake, geçtiğimiz yıl İngiltere Premier Lig takımlarından Everton ile sponsorluk anlaşması yaparak spor dünyasındaki varlığını güçlendirmişti. Şimdi ise bu etkileyici adımıyla Formula 1’e damgasını vuracak.

2024 sezonu boyunca, Stake F1 takımının direksiyonunda Valtteri Bottas ve Guanyu Zhou olacak. Bu güçlü pilot kadrosuyla takım, yarış pistlerinde adeta fırtına gibi esecek.

Peki, Formula 1 hayranlarını heyecanlandıran bir diğer soru şu: 2024 sezonu ne zaman başlayacak? 2023 sezonunu Max Verstappen’in şampiyonluğuyla tamamladıktan sonra, yeni sezon 2 Mart’taki Bahreyn Grand Prix’siyle start alacak. 24 yarışın planlandığı sezon, 8 Aralık’ta Birleşik Arap Emirlikleri’nde sona erecek.

Öte yandan, pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda takvimden çıkartılan Çin, bu sezon Formula 1 takvimine geri dönme kararı aldı. Bu gelişme, Çin Grand Prix’sinin sevenleriyle buluşacağına dair umutları yeşertiyor.

Yarışseverler, bu yeni döneme dair heyecanla dolu bekleyişlerini sürdürüyor. Stake F1 takımının performansı ve yarışlardaki başarılarıyla bizi ne gibi sürprizlere sürükleyeceği merak konusu. Formula 1 tutkunları için 2024, şimdiden unutulmaz bir sezon olmaya aday gibi duruyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...