Alonso: F1’de 2012’den sonra en iyi sezonumu geçirdim

Share

Fernando Alonso, bu yılki performansını överek, Aston Martin’e geçişinin kendisi için 2012’den bu yana en iyi sezonunu yaşattığını belirtti. Geçen yıl takıma katıldığından bu yana, Alonso’nun performansı, takım değişikliğinin doğru bir karar olduğunu kanıtladı.

Bu sezon boyunca sekiz kez podyuma çıkarak dikkat çeken İspanyol pilot, 2023’ün kariyerinde önemli bir dönemeç olduğunu ifade etti.

Abu Dabi Grand Prix’i öncesinde yapılan bir konuşmada Alonso, “Bu yıl sadece olumlu şeyler gördüm. Yaşadığımız zorluklar, bu takımın gelişiminin doğal bir parçasıydı.” dedi.

“Sezona çok güçlü bir başlangıç yaptık; aracımız şaşırtıcı derecede rekabetçiydi. Ancak daha sonra, kendimizi Mercedes veya Ferrari gibi üst düzey takımlarla rekabet etmeye hazır olmadığımız bir durumda bulduk.”

“Gelişim açısından bir gerileme yaşadık ve bir bakıma en üst düzeyde olmadığımızı gördük, ancak daha sonra formumuzu bir ölçüde geri kazandık.”

“Bu noktada geçen yıl Abu Dabi’de yaptığımız ilk testi hatırlıyorum. O zamanlar bu pozisyonda olacağımızı düşünmek zordu, bu yüzden bu gerçekten harika bir şey.”

Alonso, 2023 sezonunu kariyerinin en iyi sezonlarından biri olarak değerlendirdi ve şunları ekledi: “Kişisel performansımdan memnunum.”

“2012 sezonunu bir kenara koyarsak, spor kariyerimdeki en iyi sezonumdu. Sürüş açısından en iyisi olduğunu düşünüyorum, her şeyden memnunum ve son derece motive olmuş durumdayım.”

“Bahreyn, Monako, Kanada, Monza ve Brezilya, benim en iyi beş yarışımdı. Bilinçli olarak Monza’yı ekliyorum, hatırlanmayacak bir yarış gibi görünebilir ama en yavaş araçla yarışarak dokuzuncu oldum.”

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...