Anıtkabir’e cumhuriyetin 100. yılında büyük ilgi

Share

Türkiye’nin en büyük milli bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, her yıl coşkuyla kutlanır ve bu özel gün, Anıtkabir’e olan ziyaretlerle taçlandırılır. Ancak bu yıl, Cumhuriyet’in 100. yılına denk geldiği için, Anıtkabir’e yönelik ilgi olağanüstü bir seviyeye ulaştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Anıtkabir’in bu özel yıl için rekor bir ziyaretçi sayısına ev sahipliği yaptığı duyuruldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk gelen ziyaretler, adeta bir akın halini aldı. Milli Savunma Bakanlığı, bu yılki Anıtkabir ziyaretçi sayısının tam 1 milyon 182 bin 425 kişi olduğunu açıkladı. Bu rakam, daha önce hiç yaşanmamış bir rekorun habercisi oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, ziyaretçi sayısının rekor düzeyde artmasıyla Anıtkabir’e gelen herkese teşekkür etti. Kalabalık nedeniyle ziyaret gerçekleştiremeyen herkese şükranlarını sundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın özel bir anlam taşıdığını ve bu vesileyle Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarının bir kez daha saygı ve rahmetle anıldığını ifade etti.

Anıtkabir’e olan bu büyük ilgi, Türk milletinin Cumhuriyet’e ve Atatürk’e olan bağlılığını ve milli kimliğe olan saygısını bir kez daha gözler önüne serdi. Cumhuriyet’in 100. yılını coşkuyla kutlamak, bu anlamlı yılın vurgulanmasında, Türk halkının birlik ve beraberliğini daha da pekiştirdi.

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...