Ankaragücü Başkanı hakeme yumruklu saldırıyla gündemde: Tüm maçlar süresiz ertelendi

Share

Türk futbolu, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın takımının oynadığı maçın hakemi Halil Umut Meler’e yönelik gerçekleştirdiği şiddet olayıyla sarsıldı. Maçın bitiş düdüğünün ardından yaşanan olay, futbol camiasında büyük yankı uyandırdı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından alınan kararlarla sonuçlandı.

Ankaragücü’nün başkanının hakeme yönelik yumruklu saldırısı, sosyal medyada paylaşılan görüntülerle hızla yayıldı. Saldırının ardından yere düşen Halil Umut Meler’in gözünün şiştiği ve saldırıya uğradığı görüntüler, futbolseverleri üzdü.

Yaşanan olayın ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında, tüm liglerdeki maçların süresiz olarak ertelendiğini duyurdu. Bu karar, Türk futbolunda bir başkanın hakeme yönelik şiddet eylemi sonucunda alınan ciddi bir karar olarak dikkat çekiyor.

Ankaragücü Spor Kulübü, olayın ardından Türk futbol kamuoyundan ve spor camiasından özür dileme kararı aldı. Futbol kulübü, yaşanan olayın sporun ruhuna aykırı olduğunu vurgulayarak, şiddeti kınadı.

Halil Umut Meler, uluslararası arenada da görev alan deneyimli bir hakem olarak biliniyor. FIFA’nın uluslararası maçlarında görev almanın yanı sıra UEFA’nın elit hakemler listesinde bulunması, yaşanan olayın önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...