Apple, çerçevesiz iPhone tasarımı üzerinde çalışıyor

Share

Apple, yıl sonunda iPhone 15 serisini tanıtmaya hazırlanırken, gelecek nesil modeller için de yeni tasarım seçenekleri araştırıyor.

Kaynaklara göre, Apple’ın tamamen çerçevesiz bir iPhone ekranı oluşturmak için üretici ortaklarıyla görüştüğü belirtiliyor.

Apple, Samsung Display ve LG gibi ekran tedarikçilerinden, mevcut standartlardan daha ince panel üretmelerini talep etti. iPhone 15 serisinde de çerçevelerin inceltilmesi bekleniyor ancak Apple daha da ileri giderek pazarın en ince çerçeveli telefonlarını sunmayı hedefliyor. Bu sayede telefonun boyutu küçülecek ya da ekran alanı artacak.

Telefonun yüz tanıma, kamera ve hoparlör gibi bileşenlerinin de ekranın altına yerleştirileceği iddia ediliyor. Böylece tamamen çentiksiz ve çerçevesiz bir tasarım elde edilecek. Apple’ın ekran bileşenlerinin boyutunu da azaltmak için ortaklarına talimat verdiği söyleniyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...