Apple, uygun fiyatlı bir MacBook tanıtabilir

Share

Apple, eğitim sektöründe daha fazla varlık göstermeyi hedefliyor ve uygun fiyatlı bir MacBook serisi piyasaya sürme planları yapıyor. Bu yeni cihazlar, 2024’ün ikinci yarısında kullanıcılara sunulabilir.

Bu uygun fiyatlı MacBook serisi, MacBook Air ve Pro modellerinden bazı farklılıklar taşıyacak. Apple, hala metal bir kasa kullanacak, ancak bu kez daha uygun fiyatlı malzemelere yönelebilir. Ayrıca, bazı bileşenlerin daha düşük maliyetli seçeneklerle değiştirilmesi planlanıyor.

Apple’ın bu eğitim odaklı MacBook modelinde M1 çipini kullanması muhtemel. Bu çip, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile birleştirilmiş olabilir. Ancak şu ana kadar Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil.

Eğitim sektörünün büyüdüğü ve Google’ın Chromebook modelleriyle bu büyümeyi nasıl yakaladığına dikkat çekiliyor. Örneğin, 2019’da 13.9 milyon Chromebook sevkiyatı gerçekleşti, bu rakam 2020’de 30.4 milyona, 2021’de ise 33.5 milyona yükseldi. Bu, Apple için büyük bir fırsat sunabilir, özellikle de devletlerin bu cihazları satın almasının etkisiyle. Ancak, Apple’ın bu pazarda nasıl bir başarı elde edeceğini görmek için daha fazla ayrıntıya ihtiyaç var.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...