Bing yapay zekası Chrome ve diğer tarayıcılara geliyor

Share

Microsoft’un yapay zekalı sohbet robotu Bing Sohbet, birkaç ay önce sadece Edge internet tarayıcısı üzerinden kullanıma sunulmuştu. Ancak Microsoft, Bing Sohbet’i daha fazla kişiye ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak, Bing Sohbet’in Chrome, Safari ve diğer popüler tarayıcılarda da çalıştığı görüldü.

Microsoft’un Reklam ve Web Hizmetleri Başkanı Mikhail Parakhin, Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, Bing Sohbet için üçüncü taraf tarayıcılara destek eklemeyi denemeye başladıklarını söylemişti. Bu deneme süreci kapsamında, bazı kullanıcılar Bing Sohbet’i Safari ve Chrome tarayıcılarında kullanabildiklerini bildirdiler. Parakhin, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, “Deneme yapıyoruz, kademeli olarak kullanıma sunulacak” dedi.

Bing Sohbet’in diğer tarayıcılara gelmesi, Microsoft’un sohbet robotunun potansiyel kullanıcı sayısını artıracaktır. StatCounter’ın verilerine göre Edge, yüzde 9,91 ile en çok kullanılan üçüncü tarayıcı konumunda. Google Chrome yüzde 66,02 ile liderliğini sürdürürken, Apple Safari yüzde 12,79 ile ikinci sırada yer alıyor.

Microsoft, Bing Sohbet’in kullanımını yaygınlaştırmak için başka adımlar da attı. Örneğin, günlük sohbet oturumu 200’den 300’e ve oturum başına istek sayısı da 20’den 30’a yükseltildi. Ayrıca Bing Sohbet’te Bing Image Creator’ın kullanımı Yaratıcı modun yanı sıra Hassas ve Dengeli modlarda da mümkün hale getirildi. Bing Image Creator, yapay zekanın görsel üretmesini sağlayan en kolay araçlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...