Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırarak yeni bir döneme giriş yaptı

Share

Kripto para dünyası, uzun süredir beklenen anı yaşadı. Bitcoin, yeni yılda başlattığı güçlü yükselişini sürdürerek önemli bir döneme imza attı. Tarih boyunca görülen en yüksek seviyeye ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Coinmarketcap verilerine göre, son olarak 9 Kasım 2021 tarihinde 67,549 dolar seviyesine çıkarak tarihi bir zirveye ulaşan Bitcoin, ardından sert bir düşüş yaşayarak 16,000 dolar seviyelerine gerilemişti. Bu dönemde kripto paraların geleceği hakkında yapılan olumsuz değerlendirmelere rağmen, yatırımcılar umutlarını yitirmedi ve bugün bu umudu haklı çıkardı.

Gece yarısına doğru Bitcoin fiyatı, 67,790 dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu başarı, Bitcoin’i herhangi bir zamanda satın alan yatırımcıların kar elde ettiği anlamına geliyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri 2.48 trilyon doları aşarken, Bitcoin’in hakimiyetindeki artış altcoin’lerde geri çekilmelere neden oldu. Bu gelişmeler, kripto para dünyasının geleceği ve yatırımcıların beklentileri konusunda yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

Siz de Bitcoin ve tüm kripto dünyasına adım atmak istiyorsanız, %10 alım avantajı sağlayan Serinletici Binance TR katılım bağlantısını kullanabilirsiniz:

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...