Bluesky, 100 bin üyeyi aştı

Share

Bluesky, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya girişimi, davetli katılım sunmasına rağmen 100 bin üyeyi aştı.

Bluesky, merkezi olmayan bir sosyal ağ protokolü geliştirmeyi amaçlıyor ve Twitter’a benzer bir kullanıcı arayüzüne sahip. Bluesky, kullanıcıların ilgi alanlarına veya topluluklara göre özelleştirilmiş sunuculara mesaj gönderebildikleri açık bir çerçeveye dayanıyor.

Bluesky, kullanıcılarına 300 karaktere kadar mesaj yazma ve fotoğraf ekleme imkanı veriyor. Ayrıca, beğenme, alıntılama, hashtag kullanma ve DM gönderme gibi temel özellikleri de içeriyor.

Bluesky, 2023 yılında iOS ve Android için uygulama yayınladı ancak şimdilik sadece davet kodu olan kullanıcılar erişebiliyor. Bluesky’nin önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...