Breaking Bad oyuncusu Mark Margolis hayatını kaybetti

Share

Breaking Bad dizisinin efsane oyuncularından Mark Margolis, 83 yaşında hayatını kaybetti. Margolis, Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinde canlandırdığı Hector Salamanca karakteriyle izleyicilerin hafızalarına kazınmıştı.

Dizi dünyasında büyük bir üne kavuşan Mark Margolis, yeraltı uyuşturucu karteli Salamanca ailesinin lideri “Hector Salamanca” rolüyle geniş bir hayran kitlesi edinmişti. Oyunculuğuyla 2012’de En İyi Konuk Erkek Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterilen Margolis, diziye büyük bir katkı sağlamıştı.

Ayrıca, ünlü yönetmen Darren Aronofsky ile de sinematik iş birlikleriyle tanınıyordu. Margolis’in Pi, Requiem for a Dream, Noah, Black Swan ve Fountain gibi filmlerde de başarılı performanslar sergilediği unutulmamıştır.

Mark Margolis’in oyunculuğu ve başarıları, dizi ve sinema dünyasında ona özel bir yeri olduğunu kanıtlıyor. Onun performansları ve karakterleri, hayranları tarafından her zaman takdir edilecek ve hatırlanacaktır.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...