Brooklyn Nine-Nine yıldızı Andre Braugher hayatını kaybetti

Share

Televizyon dünyasının sevilen yıldızlarından biri olan Andre Braugher, 61 yaşında hayata gözlerini yumdu. Basın sözcüsü Jennifer Allen tarafından yapılan açıklamada, Braugher’in kısa bir hastalık sürecinin ardından vefat ettiği belirtildi.

Chicago kökenli Braugher, oyunculuk kariyerine 1989 yapımı “Glory” filmiyle başlamış ve Denzel Washington ile birlikte başrolde yer almıştı. Bu filmle Denzel Washington’a ilk Oscar’ını kazandıran Braugher, uzun yıllar süren kariyerinde “Homicide” ve “Brooklyn Nine-Nine” gibi dizilerdeki performanslarıyla izleyicilerden büyük takdir topladı.

Afro-Amerikan kökenli aktörlerin Hollywood’da sınırlı sayıda rol bulduğu bir dönemde, Braugher Homicide dizisindeki Dedektif Frank Pembleton karakteriyle dikkat çekti. Bu rolle kazandığı Emmy ödülü, onun yeteneklerini bir kez daha kanıtlamasını sağladı.

Braugher, “Thief” ve “Brooklyn Nine-Nine” gibi projelerdeki performanslarıyla birçok Emmy ödülüne aday gösterildi ve kariyerinde toplamda 11 kez bu prestijli ödüle adaylık elde etti.

Aktör, “Brooklyn Nine-Nine” dizisindeki Komiser Ray Holt karakteriyle komedi türüne de başarıyla adapte oldu. Dizi, 2013-2021 yılları arasında sekiz sezon boyunca izleyicilerle buluştu ve Braugher’e dört Emmy adaylığı daha kazandırdı.

Andre Braugher, kariyeri boyunca gösterdiği çeşitlilikle tanınıyor ve “Brooklyn Nine-Nine”ın kendisi için büyük bir dönemeç olduğunu ifade ediyordu. Sanat dünyasında bıraktığı iz, onu unutulmaz kılıyor. Ünlü oyuncu, 30 yılı aşkın bir süredir evli olduğu Ami Brabson ve üç oğlu ile anılıyor. O, sadece bir aktör değil, aynı zamanda bir aile babası ve sanat dünyasının kaybettiği bir değer. Andre Braugher, anıları ve eserleri ile hep hatırlanacak.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...