Chrysler’den Selfie Çeken Otomobil

Share

Otomobil üreticisi Fiat/Chrysler, bugün CES fuarında Portal isimli yeni bir otomobil prototipi tanıttı. Yeni otomobille selfie çekmek ve sosyal medyada paylaşmak daha kolay.

Chrysler Portal Concept Exterior

Firmanın tanıtacağı elektrikli Minivan yüz ve ses tanıma Teknolojisine sahip olacak. Böylece, içerideki sürücü ve yolcuları tanıyabilecek.

Sosyal medyaya bağlı akıllı otomobil

Bu özellikleri sayesinde, şoförün ve yolcuların seslerini ayırabilecek olan otomobil, şoförden ve yolculardan gelecek sesleri ayrı ayrı dinleyip cevap verebilecek.

Chrysler (2)

Böylece şoför otomobilin genel kontrolüne dair komutlar verebilirken, yolcuların cam açıp kapama, oturdukları bölgedeki klimaya müdahalesi gibi komutları hayata geçecek.

Araç ayrıca sosyal medya hesaplarına bağlı olacak ve kokpit içindeki kameralardan şoför ve yolcuların selfileri de çekilebilecek. Elbette bu fotoğraflar sosyal medya hesaplarına da gönderilebilecek.

3 koltuk sıralı otomobilde en arka sıradaki yolcuların şoförü duyabilmesi için bir intercom sistemi de bulunacak.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...