Elon Musk: Sosyal medya devi X, yakında tamamen ücretli olabilir

Share

Dünyanın en zengin insanı ve Tesla ile SpaceX’in CEO’su Elon Musk, sahibi olduğu popüler sosyal medya platformu X’in (eski adıyla Twitter) ücretsiz kullanım modelinden vazgeçmeyi düşündüğünü açıkladı. Musk, bot hesaplarını ve otomatik içerik üreten hesapları engellemek için, X’in bir ödeme sistemi üzerinde çalıştığını belirtti.

Musk, yaptığı açıklamada, “Sistemin daha güvenli ve daha kullanışlı hale gelmesi için küçük bir aylık ödeme almayı düşünüyoruz. Bu, sahte hesapları azaltmak ve gerçek insanlar arasındaki etkileşimi artırmak için önemli bir adım olacak.” ifadelerini kullandı.

Twitter’ın sahibi olan Musk, bu açıklamaları, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı bir görüşme sırasında yaptı ve İsrail’in teknoloji sektöründeki öncü rolünü övdü.

Bu karar, X’in geçtiğimiz dönemlerde aldığı diğer önemli kararlarla birlikte geliyor. Özellikle, TweetDeck kullanımını ücretli hale getirmesi ve X Premium (eski adıyla Twitter Blue) abonelerine NFT’yi profil resmi yapma, sohbetlerde ve aramada öncelikli sıralamaya koyma, gönderilere kalın ve italik metin ekleme, daha uzun videolar yayımlama, platformun tüm mevcut Premium özelliklerine erişim ve yeni özelliklere erken erişim imkanı sunması bu değişiklikleri gösteriyor.

X Premium üyelik fiyatı ülkeden ülkeye değişmekle birlikte Türkiye’de aylık 150 TL ve yıllık 1569,99 TL olarak belirlenmiş durumda. X’in tamamen ücretli bir model benimsemesi, sosyal medya platformlarının gelecekteki finansal sürdürülebilirliği konusundaki tartışmaları da gündeme getiriyor.

Hande Sheref

Daha çocukken ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Hande, Los Angeles'ın bitmeyen sıcak rüzgarlarıyla her güne daha olgunlaşmış ve bilge olarak uyandığına inanıyor. Bir gün ülkesine dönme hayalinden asla vazgeçmeyen Hande Sheref, hayatın tadını çıkartmaktan geri kalmıyor. Serinletici'de ağırlıkla dünya ve teknoloji çalışmalarında yer alan yazar, hayatın bir resim tablosu olduğuna inananlardan...

You may also like...