F1 2023 İspanya GP sıralamalar: Verstappen pole pozisyonunu aldı

Share

2023 İspanya GP: Verstappen, pole pozisyonunu kazandı, büyük takımlar hayal kırıklığına uğradı.

2023 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 8. yarışı olan İspanya Grand Prix’si öncesinde yapılan sıralama turlarında Red Bull pilotu Max Verstappen, en hızlı tur zamanını kaydederek pole pozisyonunu kazandı. Formula 1 takımları, 2023 sezonunun 8. ayağı için Barselona’daki Montmelo Pisti’ne geldi ve Grand Prix öncesinde grid sıralamasını belirlemek için bugün sıralama turlarına çıktı.

Gün boyunca pistte birkaç kez yağmur yağmasına rağmen sıralama turları kuru koşullarda yapıldı. Son sektördeki şikanın kaldırılmasıyla 2007’den önceki pist düzenine dönen Montmelo Pisti’nde pole pozisyonunu elde eden isim Red Bull pilotu Max Verstappen oldu.

Hollandalı pilot, böylece İspanya Grand Prix’sine ilk sıradan başlama hakkını elde etti. Gridde kendisinin yanında Ferrari pilotu Carlos Sainz yer alacak.

Grid:

Resim

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...