F1 2024 Bahreyn GP: Verstappen zafere ulaşırken, Red Bull duble yaptı

Share

Formula 1 dünyasının merakla beklediği 2024 sezonu, Bahreyn Grand Prix ile start aldı. Kış testlerinden sonra hangi takımın ne seviyede olduğunu anlamak adına büyük bir heyecanla beklenen yarış, özellikle sıralama turlarındaki yakın mücadele ile dikkat çekti. Herkes, Red Bull Racing ve Max Verstappen’e karşı yeni bir rekabetçi güç olup olmadığını görmek için sabırsızlanıyordu.

Yarışın başlamasıyla birlikte güç dengelerinde önemli bir değişiklik yaşanmadığı görüldü. Max Verstappen, yarışı baştan sona lider götürerek 20 saniyenin üzerinde bir farkla zafer elde etti. Aynı takımdan Sergio Perez ise 5. sıradan başlamasına rağmen etkileyici bir performans sergileyerek ikinci sırayı elde etti.

Max Verstappen, kariyerinin 55. zaferini kutlarken, Red Bull Racing de 29. duble sonucunu alarak 2023 İtalya Grand Prix’sinden sonra ilk dublesini elde etti. Verstappen aynı zamanda pole pozisyonunu kazanmasının ardından tüm turları lider götürüp, en hızlı turu atarak mükemmel bir performans sergiledi.

Bahreyn’de podyumu tamamlayan isim ise Ferrari pilotu Carlos Sainz oldu. Yarışa 4. sıradan başlayan Sainz, ilk turda 5. sıraya gerilese de sezonu podyumla açmayı başardı. Ferrari, Bahreyn Grand Prix’sinde güçlü bir performans sergileyerek takım olarak umut verici bir başlangıç yaptı.

Image

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...